נגן וידאו
199 ש”ח 400 ש”ח

 

 

 

 

 

 

הקורס כולל: 

קורס משכנתאות

לוח סילוקין | מסלולי משכנתא | ריביות | הגבלות בנק ישראל

חושבים לקנות דירה למגורים או להשקעה? מזל טוב! עכשיו נשאר לכם רק לבחור את מסלול המשכנתא המשתלם ביותר. זכרו, כל הוזלה של אחוז או אפילו עשירית האחוז בריבית מהווה חיסכון אדיר של הכסף שלכם. רוצים ללמוד איך עושים את זה נכון? הצטרפו לקורס משכנתאות דיגיטלי של 3 שעות שילמד אתכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על משכנתאות.

מרצה: עו”ד אבי חי 

ריביות – בקורס נלמד מהי ריבית נומינלית וריבית אפקטיבית וכיצד ניתן לחשב כל ריבית. נבחין בין ריבית קבועה לריבית משתנה, נסקור בהרחבה ריביות משתנות מסוג פריים, אג”ח ומק”מ ונעמיק ביתרונות והחסרונות של כל אחת בנפרד.

הגבלות בנק ישראל – הגבלות בנק ישראל משפיעות על השאלות הכי מעניינות, כגון: כמה משכנתא אפשר לקחת, כמה הון עצמי צריך למשכנתא, החזר חודשי מקסימלי ומהי התקופה המקסימלית שניתן לפרוס את ההלוואה. 

מסלולי משכנתא– בקורס נלמד על ההבדל בין משכנתא צמודה לממד, למשכנתא לא צמודה. נלמד על ארבעת המסלולים האפשריים: משכנתא צמודה עם ריבית קבועה, משכנתא לא צמודה עם ריבית קבועה, משכנתא צמודה עם ריבית משתנה, ומשכנתא לא צמודה עם ריבית משתנה. נדבר על הסיכונים של כל מסלול ונראה את פוטנציל השינוי בהחזר החודשי של כל אחד מהם.  

התנהלות מול הבנק – נדבר על חלק לא פחות חשוב – איך לעשות משא ומתן אפקטיבי עם הבנק ואיך להתנהל מולו. נראה גם את לוח הזמנים שצריך להנחות אותנו בתהליך. 

לוחות סילוקין– נלמד על לוחות הסילוקין השונים (שיטות ההחזר): שפיצר, קרן שווה ובולט. נכיר גם את המושג גרייס והמשמעות שלו. 

היבטים משפטיים – בחלק האחרון נראה היבטים משפטים בתהליך כמו המסמכים שעליהם צריך לחתום כאשר לוקחים משכנתא.

אבי חי